ru

VALISIN ® нізин (проти грампозитивних бактерій) «MAYASAN A.S.» /Туреччина/

VALISIN ® нізин (проти грампозитивних бактерій) «MAYASAN A.S.» /Туреччина/

ТОВ «Галеан, ЛТД» - ексклюзивний дистриб'ютор компанії «MAYASAN A.S.» /Турция/ на Україні пропонує Вам препарат проти грам-позитивних бактерій:

VALISIN ® (2,5% нізину) Е 234

Це 34-х амінокислотний пептид продукується Lactococus Lactis /

Застосовується більш ніж в 50-ти країнах.

Опис

VALISIN ® являє собою рецептуру, засновану на активній речовині низині (E 234). Нізин - це натуральний, нетоксичний пептид, одержаний за допомогою спеціального штаму харчової молочнокислої бактерії Lactococcus lactis subsp. lactis в процесі ферментації, що володіє антибактеріальною дією. Низин загальновизнаний безпечним (GRAS) при використанні в харчовій промисловості. Речовина було відкрито понад 50 років тому, задовго до появи більшості інших бактеріоцинів, і стало першим з'єднанням подібного роду, використаним у харчових продуктах у промислових масштабах. Все частіше речовина використовується в якості харчового консерванту; низин дозволений більш ніж в 50 країнах і може використовуватися в різних харчових продуктах, рідких або твердих, консервованих або упакованих в охолодженому вигляді або при кімнатній температурі.

Завдяки нізину багато виробників харчових продуктів, наприклад, молочних продуктів, м'яса, напоїв, хлібобулочних виробів, яєць, десертів, соусів і заправок, можуть використовувати менш агресивну термообробку, удосконалювати виробничі процеси і / або покращувати структуру, аромат і смак продукту при збереженні або навіть продовження його терміну придатності. Низин не погіршує аромат або смак готового харчового продукту. Також використання низина дозволяє розширити ринок збуту готової продукції.

Властивості

Нізин має антибактеріальну дію проти широкого спектра грампозитивних бактерій, включаючи спороутворюючі бактерії, такі, як Bacillus cereus, а також проти Listeria Monocytogenes. У вегетативних клітинах процес починається з цитоплазматичної мембрани, де низин з'єднується з ліпідом-II, попередником в освіті клітинної стінки. Формування комплексу ліпід II-низин викликає пермеабілізацію мембрани і впливає на синтез клітинної стінки. Антибактеріальну дію низина є, головним чином, бактеріостатичну; він не знищує спори бактерій, проте перешкоджає набуханню суперечка після проростання і пригнічує їх ріст. Крім цього, додавання низина в харчову матрицю знижує термостійкість певних спор бактерій. Отже, низин найкраще використовувати на ранніх етапах обробки харчових продуктів. Завдяки високій стійкості низин витримує різні методи обробки, зберігаючи при цьому свою ефективність.

Переваги

1. Додавання VALISIN ® продовжує термін придатності пастеризованих (харчових) продуктів.

2. Додавання VALISIN ® покращує органолептичні характеристики продукту в результаті використання менш агресивною термообробки (пастеризації) або меншого часу, необхідного на пастеризацію або ультрависокотемпературної обробки.

3. VALISIN ® являє собою натуральну молочну (йогуртную) закваску з консервуючими властивостями, яка може замінити хімічні консерванти.

Дані щодо застосування

VALISIN ® може бути використаний у різних харчових продуктах з широким діапазоном рівнів pH (від 3,5 до 8,0). Ефективність дії обумовлена ​​низкою факторів, включаючи тривалість будь термообробки з урахуванням властивостей продукту, рівень pH, кількість і типи присутніх мікроорганізмів, температуру і тривалість зберігання. Допускається збільшення використовуваної концентрації VALISIN ® для компенсації втрат внаслідок позначених факторів, однак не для приховування дефектів, обумовлених дією грамнегативних бактерій в результаті недотримання належної промислової гігієни. Орієнтовні концентрації по групах продуктів наведені в таблиці 1.

VALISIN ® являє собою порошок з додаванням солі (NaCl) в якості носія для зручності використання на виробничій ділянці. Вміст активного пептиду низина становить 2,5%.

Примітка: у законодавстві використовувані дози можуть бути вказані як чистий нізин.

Приміром, дозволена законодавчо використовувана доза в 12,5 мг нізину / кг (ppm, часток на мільйон) дорівнює 500 мг VALISIN ® / кг.

Орієнтовні дозування, наведені в цьому документі, засновані на застосуванні VALISIN ®.

Таблиця 1: довідкові дозування VALISIN ®. Користувачеві слід провести випробування зазначених дозувань з урахуванням продукції, специфічних виробничих умов та розміщення виробничого об'єкта.

Тип харчового продукту

Дозування DELVO®NIS (ppm)

Плавлений сир

100 - 600

Зернений сир (свіжий сирний сир)

200 - 400

Рікотта

100 - 200

Пастеризоване молоко і молочні продукти

10 - 400

Пастеризовані охолоджені десертні молочні продукти (крему)

75 - 200

Яєчний меланж (продукти)

50 - 250

Пастеризовані супи

100 - 250

Консерви

100 - 200

Крампет

150 - 250

Фруктовий сік (пастеризований)

30 - 60

Соуси і заправки

50 - 250

Готова м'ясна продукція (наприклад, болонська ковбаса, франкфуртська сосиска)

200 - 400 (1000)

Просочення ковбасних виробів

Попереднє вимочування оболонок для ковбасних виробів

200 - 600

500 - 1000

Морепродукти (упаковка в рідкому розсолі, спрей)

25 - 50

Пиво, вино, напої та алкогольна продукція, отримані шляхом бродіння

10 - 50

Бражка з засевной дріжджів

1000 - 1500

Пастеризація зі скороченим часом витримки

10 - 50

В процесі ферментації або після неї

25 - 100

Нормативно-правовий статус

Незважаючи на те, що низин (E 234) дозволений до використання в різних харчових продуктах і напоях, користувач повинен попередньо ознайомитися з національним законодавством. Приміром, низин дозволений до використання на території ЄС відповідно до Директиви Ради 95/2 / ЄС.


Харчовий продукт / застосування

(Директива Ради 95/2 / ЄС)

Дозволений рівень для низина

(чиста речовина)

Дозволений рівень для VALISIN ®

(2,5% чистого низина)


Пудинги з манної крупи і тапіоки і аналогічна продукція

3 мг/кг

120 мг/кг

коагульовані вершки

12,5 мг/кг

500 мг/кг

маскарпоне

10 мг/кг

400 мг/кг

Зрілий і плавлений сир

10 мг/кг

40 мг/кг

Пастеризований яєчний меланж (білок, жовток чи яйце цілком)

6,25 мг/л

250 мг/л

Доповнення по використанню низина в якості харчової добавки в пастеризованому яєчного меланжу й інших продуктах було внесено в Директиву 95/2 / ЄС в 2010 р В Австралії та Новій Зеландії низин дозволений до застосування в рідких яєчних продуктах відповідно до Кодексу харчових стандартів Австралії, редакція 53, грудень 2000 р .; збірник «New Zealand Gazette» від 20 грудня 2000

Плавлений сир

Виробництво плавленого сиру включає етап плавлення протягом декількох хвилин при 80-110 ° C. Це забезпечує знищення вегетативних бактеріальних клітин, дріжджових і цвілевих грибів, проте не гарантує загибель спор бактерій Bacilli і Clostridia, зростання яких пригнічує VALISIN ®.

Перед змішуванням і термообробкою VALISIN ® додають в суміш плавленого сиру у вигляді сухого порошку або дисперсії, попередньо розведеної з малою кількістю води. Слід уникати (попереднього) змішування з емульсіями з високими рівнями pH (> 9), тому це може знизити активність низина.

VALISIN ® добре поєднується з ультра високо (УВТ) обробкою.

Примітка: відбілюючі барвники, такі, як оксид титану, також можуть негативно позначитися на активності низина.

Сир типу рикотта

Виробництво рікотти засноване на процесі згортання сироватки і молочного білка з використанням кислот. Цей процес включає етап нагрівання, не знищує повністю спори бактерій Bacilli і Clostridia. Як правило, у рікотти відносно короткий термін придатності (10 днів) при зберіганні в холодильнику. Додавання DELVO®NIS в сироватку і / або рідку молочну суміш продовжує термін придатності і пригнічує ріст різних видів Listeria, які можуть розмножуватися в упакованої рікотти.

Зернений сир

Зернений сир, що представляє собою свіжий сирний сир, одержують із застосуванням активної заквасок культури. Для збереження продукту VALISIN ® додають в сир після сквашування, що перешкоджає розмноженню різних видів Listeria. Додавання DELVO®NIS в молоко до процесу сквашування може придушити дію заквасок культури.

Пастеризоване молоко і (ароматизовані) молочні продукти (крему)

VALISIN ® додають у молоко перед змішуванням ароматизаторів (шоколад, фрукти) і термообробкою (наприклад, пастеризація, стерилізація або УВТ обробка) для профілактики росту спор бактерій. Також це пригнічує розмноження різних видів Listeria.

Пастеризовані десертні молочні продукти (пудинг)

Для більшості пастеризованих десертних молочних продуктів на основі крему, маскарпоне, сиру, рису, тапіоки, манної крупи і т.п. стерилізація при високій температурі означає погіршення органолептичних характеристик. VALISIN ® слід додати в суміш у вигляді сухого порошку або дисперсії, попередньо розведеної з малою кількістю води, до змішування і термообробки. Слід уникати (попереднього) змішування з емульсіями з високими рівнями pH (> 9), тому це може знизити активність низина.

Йогурт

VALISIN ® додають після сквашування молока з використанням заквасок культури, тому активний низин може придушити дію культури. При виробництві йогурту резервуарним методом VALISIN ® додають перед фасуванням в остаточну упаковку. У йогурт термостатного способу виробництва DELVO®NIS додають шляхом розбризкування зверху перед запечатуванням упаковки.

Рідкі яєчні продукти

Пастеризацію яєчного меланжу виконують протягом відносно короткого часу (хвилини) при низьких температурах (макс. 65 ° C), що обумовлює високий ризик зростання суперечка Bacilli і Clostridia. Багато з цих мікроорганізмів здатні розмножуватися при зберіганні в холодильнику, включаючи хвороботворний мікроорганізм Bacillus cereus - поширене заражають речовини в цілісному рідкому яйці. Інші неболезнетворние види Bacillus можуть призвести до псування продукту. Неспороутворюючих грампозитивні бактерії, такі, як Enterococcus faecalis, також можуть виявитися стійкими до термообробці поряд з хвороботворним мікроорганізмом психотропної дії Listeria monocytogenes. Пастеризований яєчний меланж також включає пастеризований яєчний білок, продукти з низьким вмістом холестерину і без нього, яєчню-базіку, омлети і суміш для млинців.

VALISIN ® додають безпосередньо в яєчний меланж перед пастеризацією. Оскільки продукти цієї групи володіють деякою в'язкістю, що може ускладнювати змішування, VALISIN ® слід додати у вигляді дисперсії, попередньо розведеної з малою кількістю води.

Перед пастеризацією VALISIN ® у вигляді порошку і (попередньо розведеною) дисперсії додають в сирі рідкі яєчні продукти і ретельно змішують.

Особливості

Псування пастеризованого яєчного меланжу також може бути викликана видами Pseudomonas. Судячи з усього, низин контролює зростання цих грамнегативних бактерій. Було висловлено припущення, що пастеризація (протягом 2,5 хвилин при 64,5 ° C) в достатній мірі забезпечує розрив зовнішньої мембрани, що забезпечує доступ низина до клітинної мембрани.

Пастеризовані супи

Супи зі (свіжими) овочами, оброблені при низькій температурі, схильні до високого ризику зростання стійких до тепла суперечка Bacilli і Clostridia. DELVO®NIS додають в суповий бульйон перед термообробкою.

Консерви

Консерви володіють відносно великим терміном придатності. Вирішальну роль відіграє скорочення числа термофільних стійких спір (B. stearothermophilus і C. thermosaccharolyticum). Ці суперечки дуже чутливі до активного низину при його спільному використанні з термообробкою.

Тому VALISIN ® додають і змішують з харчовим продуктом перед виконанням термообробки.

Крампет

Крампет являє собою тісто на основі борошна з нейтральним pH і високим вмістом вологи. Відомі випадки неконтрольованого зростання B. cereus. Додавання VALISIN ® в тестову суміш обмежує зростання мікроорганізмів.

Фруктові соки та соковмісні напої

Фруктові соки і напої володіють деякою кислотністю, тому для збереження органолептичних характеристик продукцію цієї групи пастеризують при низьких температурах або зберігають свіжої без пастеризації. Найчастіше в соках і напоях присутній ацидофильная спороутворююча бактерія Bacillus acidoterrestris, що провокує закисание і розвиток інших неприємних запахів і смаків. VALISIN ® додають соки / напої до термообробки.

Морепродукти

Як відомо, морепродукти містять Listeria і Clostridium, що провокують псування продукту під дією токсинів. DELVO®NIS наносять розбризкуванням на поверхню риби / філе в комбінації з заповненням упаковки вуглекислим газом. Особливо гарні результати спостерігаються при термообробці омарів і м'яса крабів киплячою водою з додаванням VALISIN ® та / або при упаковці в рідкому розсолі з додаванням VALISIN ®

М'ясна продукція

Псування готової м'ясної продукції, як правило, викликана не тільки дією молочнокислих бактерій, але й суперечка, знищених в процесі термообробки. Також відомі випадки зараження Listeria. VALISIN ® використовують у виробництві м'ясних виробів різними способами: в м'ясо VALISIN ® додають у вигляді сухого порошку і / або попередньо розведеною дисперсії, ковбасні вироби просочують розчином VALISIN ®, а оболонки для ковбасних виробів попередньо вимочують у чані для занурення з VALISIN ®.

Ефективність VALISIN ®, доданого в м'ясні вироби, залежить від рівномірного розподілу і таких факторів, як низький вміст жиру і додавання дітріфосфата.

Заправки і соуси

Зниження кислотності, що покращує органолептичні характеристики соусів або заправок, забезпечується за рахунок скорочення рівнів оцтової кислоти. Тим не менш, зниження рівнів оцтової кислоти призведе до збільшення pH вище 4 і псування продукту під дією молочнокислих бактерій. У заправки або соуси VALISIN ® додають у вигляді сухого порошку і / або попередньо розведеною дисперсії і ретельно змішують.

Алкогольні напої

Пиво і вино можуть зіпсуватися в результаті зростання молочнокислих та інших кислотостійких бактерій. Застосування VALISIN ® не впливає на ріст дріжджів і процес ферментації, тому дріжджі не чутливі до активного низину. VALISIN ® додають в бражку з засевной дріжджів або в процесі ферментації.

Дані по стабільності

Для ефективної профілактики зростання грампозитивних бактерій, включаючи їх спори, в харчовому продукті повинні зберігатися достатні рівні VALISIN ® протягом заявленого терміну придатності продукції. Дані по розрахованої втрати активного низина з урахуванням температури представлені на графіку 1 нижче.

delvo

Слід уникати (попереднього) змішування з емульсіями з високими рівнями pH (> 9), тому це може знизити активність низина.

Примітка: відбілюючі барвники, такі, як оксид титану, також можуть негативно позначитися на активності низина.

Забезпечення якості

Компанія «MAYASAN A.S.» застосовує інноваційні системи менеджменту якості; виробничий процес продукції на основі низина розроблений відповідно до посібників з аналізу ризиків і критичним контрольним точкам (HACCP). Продукція на основі низина проводиться з дотриманням стандартів найвищої якості, сертифікат аналізу і відомість технічних умов надаються за запитом, із зазначенням відповідної інформації за складом і різним іншим властивостям продукції.

Технічна підтримка

Реалізація VALISIN ® здійснюється за участю досвідченої команди технічної підтримки, що забезпечує правильне застосування продукції. Команда технічної підтримки гарантує доступ до наукових знань і досвіду міжнародного застосування, отриманим по реализуемому продукту, а також з інших консервантам і комплексам для сквашування, використовуваним в молочній індустрії. Технічний супровід включає вивчення областей можливого застосування, навчання, проведення перевірок, спільну розробку нових продуктів, аналіз ризиків при використанні і усунення неполадок.

Поширення та зберігання

VALISIN ® упакований в пластикові контейнери по 10 кг. На всю продукцію наноситься чітко читається етикетка, пакет супровідної документації включає інструкцію по застосуванню і рекомендації з використання. Термін придатності вказаний в описі технічних характеристик продукту, при дотриманні рекомендованих умови зберігання.

Рекомендовані дозування:

 • Плавлений сир 100-600 мг / 1 кг;
 • Молоко й молочна продукція 10-50 мг / л;
 • UHT молоко 50-150 мг / л;
 • Молочні десерти 75-200 мг / кг;
 • Сири типу Рикотта 20-100 мг / кг;
 • М'ясо та м'ясні продукти 200-400 мг / кг;
 • Заправки, майонези і соуси 50-200 мг / кг;
 • Маргарини, жири 50-150 мг / кг
 • Консерви 100-200 мг / кг;
 • Випічка 150-250 мг / кг;
 • Рідкі яйця 50-200 мг / кг;
 • Пиво, безалкогольні напої 10-100 мг / кг

Будемо раді співпраці.