ru

Тетранатрій пірофосфат

Тетранатрій пірофосфат Е450

Технологічні функції: Стабілізатори, вологоутримуючі агенти, регулятори кислотності, емульгуючі солі, фіксатори забарвлення.

Синоніми: Кислий пірофосфат натрію, гідропірофосфат натрію, дігідропірофосфат, трінатрійпірофосфат; англ. Disodrium dyhydrogen diphosphate, disodium dihydrogen pyrophosphate, acid sodium pyrophosphate

Емпірична формула: Na2H2P2O7

CAS №: 7758-16-9 (дигидропирофосфат натрия)

Фізико-хімічні властивості: pH 1% -го розчину 3,7-4,4 (дігідропірофосфат); хор. розч. в воді.

Зовнішній вигляд: Білі кристалічні порошок або грануляти

Застосування: У виробництві м'ясних і рибних фаршевих виробів додаватися тринатрий пірофосфат девятіводний один або спільно з іншими фосфатами в кількості 0,3% від маси фаршу. Фосфати сприяють набуханню м'язових білків, вологоутриманню при варенні, збільшенню соковитості і виходу фаршевих виробів. Вони забезпечують стійкість жирових емульсій, що запобігає утворенню бульйонно-жирових набряків при варінні ковбас, гальмують окисні процеси в жирі. При введенні фосфатів структура фаршу поліпшується.

Пірофосфати застосовуються також у виробництві плавлених сирів в якості солей-плавителей. Часто використовуються разом з іншими фосфатами і цитратами. Іноді пірофосфати додають у деякі спеціальні марки пектинів. Інші області застосування: як компоненти миючих засобів.