ru

Ізоаскорбінат натрію

Ізоаскорбінат натрію Е316

Технологічні функції Антиоксидант, стабілізатор забарвлення.

Синоніми Еріторбат натрію; англ. sodium isoascorbate, sodium erythorbate; ньому. Natriumisoascorbat, Natriumerythorbat; фр. erythorbate de sodium, isoascorbate de sodium.

Емпірична формула C6H7O6Na • H2O.

CAS №: 6381-77-7

Фізико-хімічні властивості: Тпл 200С з розкладанням. Хор. розч. у воді, спирті; ср. розч. в гліколь; не розчин. в жирах, маслах, жирних розчинниках.

Органолептичні властивості Кристали білого кольору майже без запаху.

Застосування: ізоаскорбінова кислота та її солі проявляють таке ж антиокислювальну дію, як аскорбінова кислота і аскорбат. Вітамінна активність відсутня, за іншими даними, становить 5% активності аскорбінової кислоти. Представляє інтерес застосування ізоаскорбінова кислота та її натрієва сіль для стабілізації забарвлення м'ясопродуктів та ковбасний виробів, для запобігання окислення жирів у рибопродуктах, а також потемніння фруктів, овочів та продуктів їх переробки. Добавка ізоаскрбата (Еріторбат) натрію в м'ясопродукти дозволяє знизити необхідну кількість нітратів на третину.

У сумішах може підвищувати стабільність і ефективність інших антиоксидантів, наприклад, L-аскорбінової кислоти.

Інші галузі застосування: ізоаскорбіновая кислота і її солі використовуються в якості антиоксидантів і стабілізаторів в різних хімічних, ферментатівни' і гальванічних процесах.