ru

Каротини

Каротини Е160а

Технологічні функції: Барвник (каротиноід)

Синоніми: Провітамін А, англ.  B-carotene synthetic, beta-carotene (USA), provitamin A, CI Food Orange 5; нім. B-Carotin, synthetisches Carotin, Provitamin A; фр. Beta-carotene synthetique, provitamin A.

Емпірична формула: C40H56

CAS №: 7235-40-7

Фізико-хімічні властивості: Спектр в циклогексане: А 1 Див 1% 453-457 нм (2500). Хор. раст. в рослинних оліях, орг. розчинниках; СР розч. в етанолі; не розчин. у воді, Каротин нестійкий до окислення і володіє дуже невеликий світлостійкістю, тому його рекомендується зберігати в темряві в атмосфері інертного газу.

Зовнішній вигляд: Кристали або кристалічний порошок від червоного до коричнево-червоного кольору.

Природнє джерело: B-Каротин складає 85% екстрактів натуральних каротинів

Застосування: маслорозчинні препарати використовуються для фарбування рослинних масел, жирів, вершкового масла, маргаринів, сирів, майонезів, сухих супів; діспергіруємі у воді препарати - для фруктових напоїв, десертів, кондитерських виробів, морозива, йогуртів. Дозування при цьому, як правило, становить 0,5 - 10 г чистого B-каротину на 1т кінцевого продукту. У деяких продуктах вона істотно вище, наприклад в цукровому сиропі для виробництва зацукрованих фруктах, плавлених сирах, вершковому маслі та маргарині до 30 г / т. Гранична кількість визначено у Директиві ЄС 94/36 як QS.

У харчовому виробництві переважно використовують не чистий B-каротин, а його товарну форму. По-перше, їх зручніше дозувати, по-друге, вони менш вимогливі до умов зберігання, тому B-каротином у них захищений не тільки присутністю розріджувачів і наповнювачів, а й спеціальної добавкою антиоксидантов.

Термостійкість барвника (до 150С) хороша. Стійкість до кислот (в т.ч. Фруктових) добра, тому B-каротин особливо придатний для напоїв з фруктових соків. Присутність аскорбінової кислоти (вітаміну С) стабілізує забарвлення.

Каротин мікробіологічний по ТУ 64-6-149-80 внесено до переліку сировини в ГОСТ 37-91 «Масло коров'яче. Технічні умови".

Інші області застосування: фарбування фармпрепаратів і косметичних засобів.